Częste pytania

Poszukiwanie i zakup sukni ślubnej - praktyczne wskazówki

1. Kiedy zacząć rozglądać się za suknią ślubną?

Na pierwsze poszukiwania sukni ślubnej dobrze jest wybrać się odpowiednio wcześniej, nawet 9 miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu.

2. Czy trzeba się umówić?

Zdecydowanie tak. Dla Waszego komfortu poświęcamy Wam i tylko Wam całą swoją uwagę, zwykle przez czas jednej godziny. Nasza konsultantka wysłucha Waszych oczekiwań względem wymarzonej sukni, dobierze odpowiednie modele, a następnie pomoże się w nie ubrać.

3. Czy do mierzenia potrzebna jest odpowiednia bielizna?

Warto zabrać ze sobą cielistą bieliznę, która nie prześwituje przez materiał, taką w której nie będziecie czuć skrępowania przed naszą konsultantką.

4. Czy powinnam przyjść sama?

Na pierwszą wyprawę do salonu warto zabrać ze sobą mamę lub bliską nam osobę, która zna nasze gusta i potrafi doradzić w którym modelu jest nam do twarzy.

5. Jak wyglądają przymiarki po zamówieniu sukni ślubnej?

Gdy suknia jest już wybrana, składamy zamówienie na szycie. Pierwsza przymiarka jest 3-4 miesiące przed datą ślubu. Nie zabieramy ze sobą butów tylko bieliznę, która będzie pod sukienką. Podczas tego spotkania możecie omówić z krawcową swoje oczekiwania i poprawki krawieckie, które zaproponuje krawcowa.

Po dokonaniu tych miar następuje druga przymiarka, w której suknia jest odszyta i tutaj potrzebne już są buty do zaznaczenia odpowiedniej długości.
Suknie odbieramy 3 tygodnie przed ślubem. Jesteśmy wtedy pewne, że wszystko pasuje i możecie oczekiwać na ten wspaniały czas.

6. Czy można się odchudzać po zdjęciu drugiej miary?

Stanowczo nie! Gdyż suknia jest już odszyta i zrobienie dodatkowych poprawek wiąże się z większym nakładem pracy, a to może skutkować podniesieniem kosztów uszycia sukni ślubnej. Tak więc dziewczyny odchudanie zaczynamy odpowiednio wcześniej.